podróże

Gdzie zjeść w Barcelonie?

19 czerwca, 2017
Gdzie i co zjeść w barcelonie najlepsze restauracje bary kawiarnie

Gdzie zjeść w Barcelonie? What & where to eat in Barcelona?

Barcelona to jedzeniowy raj. Restauracji, barów, kawiarni, cukierni jest od groma, więc można wybrzydzać, a i tak na pewno znajdzie się coś odpowiedniego dla siebie. W pierwszym dniu zaliczyłyśmy wpadkę i trafiłyśmy na tradycyjną, katalońską restaurację, jednak jedzenie okazało się fatalne. Nie chciałam popełnić tego samego błędu po raz drugi, więc postawiłam na internet i wybierałam restauracje wcześniej przed samym zwiedzaniem. Dzięki temu miałyśmy pewność, że trafimy na przepyszne jedzenie, co było bardzo ważnym punktem podczas wycieczki. Śniadania i kolacje jadłyśmy w mieszkaniu, które wynajęłyśmy przez Airbnb. Jeśli chcielibyście skorzystać z tego portalu, to rejestrując się przez mój link otrzymacie zniżkę 100zł na pierwszą podróż.

English

Barcelona is a food paradise. Restaurants, bars, cafes and patisseries are thunderous, so you can be crazy and you will certainly find something suitable for yourself. On the first day we did a mishap and we found a traditional Catalan restaurant, but the food turned out to be terrible. I didn’t want to make the same mistake a second time, so I bet on the internet and chose restaurants before just sightseeing. Thanks to that we were sure that we would find delicious food, which was a very important point during the trip. We ate breakfast and dinner in an apartment that we rented through Airbnb. If you would like to use this portal, then by registering through my link you will receive a PLN 100 discount on your first trip.


Picnic Restaurant

Tą restaurację znalazłam przez Instagrama i zachęciły mnie smakowite zdjęcia jedzonka. Okazało się, że miejsce jest bardzo oblegane i musiałyśmy chwilę poczekać, aby dostać stolik. Całe szczęście nie trwało to tak długo i na zewnątrz zwolnił się jeden stolik. Na ugaszenie pragnienia wybrałam kawę mrożoną z likierem – cudo! Jako główne danie skusiłam się na burgera z wołowiną i frytkami, a moja mama wybrała tacos z wieprzowiną. Oba dania były mega smaczne! Próbowałyśmy jeszcze smażonych pomidorów w cieście z kukurydzą i dymką – smak był nieziemski.

English

I found this restaurant through Instagram and I was encouraged by tasty photos of the food. It turned out that the place was very crowded and we had to wait a while to get a table. Fortunately, it didn’t last that long and one table slowed outside. To quench my thirst, I chose iced coffee with liqueur – this was amazing! As a main course, I was tempted by a beef burger and fries, and my mother chose the pork tacos. Both dishes were extremely tasty! We still tried fried tomatoes in a batter with corn and spring onions – the taste was unbelievable.

Adres: Carrer del Comerç, 1, 08003 Barcelona

Picnic Restaurant barcelona menu

gdzie zjeść w barcelonie dobre restauracje w barcelonie

Parker Bcn

Podobno będąc w Hiszpanii koniecznie trzeba spróbować paelli, więc wzięłam sobie to do serca i paella od razu znalazła się na mojej jedzeniowej liście. Padło na restaurację Parker Bcn, która w ofercie miała właśnie to danie, a dodatkowo miała zachęcające, piękne wnętrze. Na żywo restauracja zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie – wszystkie elementy wnętrza były idealnie dopasowane i nic bym tam nie zmieniła. Gdy przyszedł czas na wybieranie jedzenia oczywiście skusiłam się na paellę z różnymi owocami morza, a że zawsze jem oczami, to stwierdziłam, że na pewno zjem ją sama. Okazało się, że była tak duża i zapychająca, że po zjedzeniu połowy nie miałam już miejsca na więcej. W smaku była przepyszna, jednak nie podołałam. W ofercie znajdziecie świeże, pyszne ryby, mnóstwo owoców morza (krewetki smażone w cieście przepyszne!), świeżo wyciskane soki, najlepsze na świecie pieczone ziemniaki i mnóstwo innych dań.

English

Apparently, being in Spain you have to try paella, so I took it to heart and paella was immediately on my food list. The Parker Bcn restaurant was the one that had this dish on offer, and in addition had an inviting, beautiful interior. The restaurant on live made an even greater impression on me – all the interior elements were perfectly matched and I wouldn’t change anything there. When it came time to choose food, of course, I was tempted by a paella with various seafood, and since I always eat my eyes, I decided that I would definitely eat it myself. It turned out that it was so big and clogging that after eating half I had no room for more. The taste was delicious, but I could not cope. The offer includes fresh, delicious fish, lots of seafood (prawns fried in batter, delicious!), Freshly squeezed juices, the best baked potatoes in the world and lots of other dishes.

Adres: Carrer d’Aribau, 3, 08011 Barcelona

parker bcn barcelona restauracja gdzie zjeść

najlepsza paella barcelona gdzie zjeść

Alsur Cafe

Często nie mam ochoty na tradycyjne obiady i wolę zjeść coś lżejszego, a najczęściej jest to coś słodkiego. Alsur Cafe to miejsce typowo lunchowe, gdzie podczas wybierania dania wszystko z karty wydawało się przepyszne. Po długich przemyśleniach skusiłam się na chlebek bananowy z karmelem i owocami, a mama poszła w stronę wytrawnego gofra z kurczakiem. Moje danie było strzałem w dziesiątkę – nigdy nie jadłam lepszego chlebka bananowego! Koniecznie wybierzcie się tam na lunch i odpocznijcie w pięknym wnętrzu po zwiedzaniu Barcelony.

English

I often don’t feel like traditional dinners and prefer to eat something lighter, and most often it’s sweet. Alsur Cafe is a typical lunch place, where when choosing dishes, everything on the menu seemed delicious. After a long reflection, I decided on a banana bread with caramel and fruit, and my mother went towards a dry waffle with chicken. My dish was a hit – I have never had a better banana bread! Be sure to go there for lunch and relax in a beautiful interior after visiting Barcelona.

Adres: Carrer de Roger de Llúria, 23, 08010 Barcelona

Alsur cafe barcelona gdzie zjeść Alsur cafe barcelona gdzie zjeść Alsur cafe barcelona koktajle

BRO Bcn

Tak tak, znowu burgery. Nic nie poradzę, że jestem burgeromaniakiem! Co jak co, ale na nie zawsze mam smaka. Bro Bcn to typowa burgerownia, ale za to z prawdziwego zdarzenia. Cena burgera w porównaniu do innych obiadów w Barcelonie była wyjątkowo dobra (około 7 euro), więc nie mogłyśmy przepuścić tej okazji. Nie zawiodłam się ani trochę i dostałam ogromnego, meksykańskiego, ostrego burgera z wołowiną i moim ukochanym awokado. Zadowolenie gwarantowane 😉

English

Yes, burgers again. I can’t help but I’m a burger maniac! What like what, but I don’t always have a taste for it. Bro Bcn is a typical burger shop, but a real one. The price of the burger compared to other dinners in Barcelona was exceptionally good (around 7 euros), so we couldn’t miss this opportunity. I wasn’t disappointed at all and got a huge, spicy Mexican burger with beef and my beloved avocado. Satisfaction guaranteed;)

Adres: Carrer de Còrsega, 562, 08025 Barcelona

Bro barcelona best burger burger barcelona bro bcn

bro bcn restaurant bro barcelona frytki i burger gdzie zjeść

Spice Bcn

Tak jak już mówiłam – w Barcelonie jest wszystko. W przedostatni dzień wylądowałyśmy w południowo-afrykańskiej restauracji, w którym zamiast wszechobecnych owoców morza serwowano głównie kurczaka. Brzmi nudno, bo kurczaka zazwyczaj jem na co dzień, jednak nigdy wcześniej nie jadłam TAK DOBREGO kurczaka.  Ceny bardzo przystępne, porcje ogromne, a jedzenie naprawdę na najwyższym poziomie.

English

As I said – in Barcelona there is everything. On the penultimate day, we ended up in a South African restaurant, where instead of ubiquitous seafood, mainly chicken was served. It sounds boring, because I usually eat chicken every day, but I’ve never eaten SO GOOD chicken before. Prices very affordable, portions huge, and food really at the highest level.

Adres: Carrer d’Amigó, 39, 08021 Barcelona

spice bcn barcelona chicken restauracja spice bcn barcelona

Cuina d’Amics

Typowa hiszpańska stołówka, gdzie za 11,5€ dostaniecie wybraną przez siebie przystawkę, pierwsze danie, drugie danie, picie i deser. Miejsce, w którym jedli głównie mieszkańcy. Co dziwne, w Barcelonie rzadko kiedy pierwsze danie było zupą jak to zazwyczaj jest w Polsce. Zamiast tego do wyboru były sałatki, spaghetti i inne standardowe drugie dania. Pysznie, tradycyjnie, tanio.

English

A typical Spanish canteen, where for 11.5 € you will get your own starter, first course, second course, drink and dessert. A place where mainly residents ate. Oddly enough, in Barcelona rarely the first course was soup, as it usually is in Poland. Instead, you could choose salads, spaghetti and other standard mains. Delicious, traditional and cheap.

Adres: Carrer d’Àvila, 19, 08005 Barcelona

Cuina D'amics, Barcelona - Ciutadella Cuina D'amics, Barcelona - Ciutadella

Neyras

neuras barcelona gdzie zjeść neuras barcelona gdzie zjeść

neuras barcelona gdzie zjeść neuras barcelona gdzie zjeść

Cukiernie | Bakery

W przerwach między śniadaniem a obiadem był czas na słodkości, które serwowały lokalne cukiernie. Przetestowałyśmy kilka wypieków i najlepsze okazały się wszystkie, które były wypełnione kremem (budyniem) – np. Xuxu de crema oraz Coco de crema cremada (jeśli nie przekręciłam). Poniżej miejsca, które najbardziej polecam do testowania tych pyszności, oraz załączniki wizualne 😀

English

In the intervals between breakfast and dinner there was time for sweets that served local patisseries. We tested a few pastries and the best turned out to be all that were filled with cream (pudding) – e.g. Xuxu de crema and Coco de crema cremada (if I didn’t twist it). Below are places, that I recommend most to test these delights, and visual attachments: D


Dolceria De La Colmena

Dolceria De La Colmena, Barcelona piekarnia cukiernia Dolceria De La Colmena, Barcelona piekarnia cukiernia Dolceria De La Colmena, Barcelona piekarnia cukiernia

Farina & Sons

farina and sons barcelona piekarnia

farina and sons barcelona piekarnia farina and sons barcelona piekarnia

i inne…

gdzie kupić churros barcelonapannus barcelona piekarnia z wypiekami hiszpańskimi

hiszpańskie wypieki pannus barcelona piekarnia z wypiekami hiszpańskimi

Jeśli również byliście w tym pięknym mieście, to koniecznie dajcie znać gdzie zjeść w Barcelonie – jakie restauracje, bary i kawiarnie polecacie! 😉 Kto wie, może jeszcze kiedyś będę miała okazję je odwiedzić? 🙂

You Might Also Like

17 komentarzy

 • Reply Angelika 20 czerwca, 2017 at 11:34

  Marzy mi się Barcelona <3 ogólnie Hiszpania, chciałabym kiedyś znaleść się w Pirenejach…ahh coś pięknego <3

 • Reply Ewa Macherowska 20 czerwca, 2017 at 15:45

  Wszystko wygląda wspaniale <3

  http://www.evdaily.blogspot.com

 • Reply ClaudiaMorningstar 20 czerwca, 2017 at 15:58

  Mniam. Zakochałam się w knajpkach, chętnie wybrałabym się tam na obiad, ale to przepyszne Churros skradło moje serduszko!

 • Reply fromCarolinee 20 czerwca, 2017 at 16:07

  Marzy mi się wyjechać do Barcelony, może kiedyś się uda. 🙂 Piękne zdjęcia!

 • Reply weronika s 20 czerwca, 2017 at 16:23

  mniaaam <3 jaki smaczny post! zazdroszczę wyjazdu 🙂

 • Reply Cleo 20 czerwca, 2017 at 21:30

  Kurczę ile pyszności mi tu pokazujesz na noc:D
  To powinno być karalne ;D
  A same miejsca- świetne, klimatyczne i na pewno pyszne:)

 • Reply Natalia 20 czerwca, 2017 at 21:39

  Twoje jedzonko z Barcelony wygląda znacznie lepiej niż moje kiedy tam byłam,
  bo my byliśmy z grupą pospolicie… w Macu :((( Może następnym razem.

  Zapraszam na nowy post, a w nim relacja
  z ważnego dla mnie wydarzenia ♥

  Mój blog: KLIK
  Pozdrawiam! 🙂

 • Reply Julia 20 czerwca, 2017 at 23:26

  Podczas mojego pobytu w Barcelonie najczęściej odwiedzaliśmy ARTESPAÑOL LA PEDRERA w pobliżu Casa Mila.
  Nasze posiłki niewątpliwie składały się z paelli, fideua i różnych typowo katalońskich potraw. Kurczaka i hamburgery postanowiłyśmy odrzucić w kąt i skupić się na regionalnych potrawach.

  W wolnej chwili serdecznie zapraszam do mnie na nowy post! ❤
  modaiurodawedlugjulii.blogspot.com

 • Reply Monika 21 czerwca, 2017 at 16:31

  południowoafrykańska restauracja – to brzmi bardzo ciekawie 😀 zastanawia mnie, jak musiał smakować ten kurczak, że był zupełnie inny niż te u nas 😛
  super, że tworzysz takie wpisy! wakacje dla wielu już trwają, co sprzyja podróżą, a w obcych miejscach ciężko się odnaleźć – a jeść przecież trzeba wszędzie :P.
  Dlatego super, że dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniami w różnych dziedzinach 🙂
  pozdrawiam, zapraszam ♥
  http://stylowana100latka.blogspot.com/2017/06/to-twoja-wina.html

 • Reply ksenia Beurre 22 czerwca, 2017 at 11:02

  Nice Outfit!
  Amazing Clicks 🙂
  Spanx Coupon

 • Reply Karolina 21 lipca, 2017 at 09:39

  Burgery wygladają przepysznie! Odwiedziłam Barcelonę rok temu i miasto mnie zachwyciło. Cudowne zabytki, smaczna kuchnia i wspaniały nastrój. Szkoda tylko,ze jest aż tylu turystów. Nawet poza sezonem ( byliśmy z mężem w maju i to na tygodniu a nie w weekend).
  Najbardziej smakowały mi chyba lokalne paelle. Barcelońska paella smakuje zupelnie inaczej niz ta w Polsce.

 • Reply Pizzagirlpatrol 28 września, 2017 at 22:58

  Kocham jeść, więc jak będę następnym razem w Barcelonie skorzystam z Twoich propozycji! 🙂

 • Reply Eileen 21 października, 2017 at 20:56

  Kobieta zmienną jest. W domu mąka gryczana, ksilitol, zero cukru i mąki pszennej, a w Barcelonie pszenne bułki, ciastka z lukrem, śmietanka do kawy i zapominamy o tzw zdrowej diecie….

  • Reply Gabriela Grębska | Kolorowa Dusza 22 października, 2017 at 09:43

   Trzeba zachować zdrowy rozsądek 😉 Nie będę się ograniczać na wyjeździe, bo chcę spróbować lokalnych potraw a nie jeść codziennie sałatki. Tydzień bez zdrowego odzywiania podczas gdy chodzilam po 15km nic mi nie zrobi 😉

   PS: Nie mam uczulenia na gluten, wiec pszenice moge spokojnie jesc 😉 Śmietanka? Nic złego.

 • Reply Jakub Bylica 15 grudnia, 2017 at 00:04

  Zdjęcia są świetne!!! Chyba było pysznie:-) Podróż = pyszne jedzenie.

 • Reply Zakochani w Hiszpanii 6 czerwca, 2021 at 12:52

  My polecamy Restaurację Xiringuito Escribá w Barcelonie. Fajne miejsce z widokiem na morze. Na naszym blogu Zakochani w Hiszpanii jest krótka recenzja o tym lokalu. Zostawiamy link https://zakochaniwhiszpanii.pl/posty/restauracja-xiringuito-escriba/

 • Leave a Reply