blogowanie

Moje ulubione miejsca do zdjęć w Rzeszowie

9 października, 2019
Moje ulubione miejsca do zdjęć w Rzeszowie

Gdzie robić / nie robić zdjęcia? Odpowiednie miejsca do zdjęć

Jak pewnie możecie się domyślić, odpowiednie miejsca do zdjęć to kluczowa sprawa podczas tworzenia sesji – nie tylko na bloga, ale każdej sesji fotograficznej. Zatłoczone, pełne ludzi miejsca nie sprawdzają się dobrze. Tak samo złym miejscem będzie ulica z wieloma samochodami na pierwszym planie. Warto wybrać miejsce, które klimatem, kolorystyka będzie korespondowało z Waszym ubiorem. Jeśli robicie sesję w eleganckich ubraniach – nie wybierzecie lasu, tylko miejska przestrzeń. Jeśli chcecie boho klimaty – idealnie wpasuje się miejsce przy jeziorze, plaża, nad rzeka.

Kolejnym ważnym elementem jest to, co dzieje się w tle i jaka jest jego kolorystyka. O ile dobry obiektyw zamaże nam tło i nie będzie aż tak wyraźne, to i tak zostaną zarysy i kolory. Z mojego doświadczenia wynika, że im mniej kolorów w tle – tym lepiej. Uważajcie na kolorowe znaki, które mogą popsuć całe zdjęcie. Warto zwrócić uwagę, czy jakiś element nie łączy się z sylwetka – mi kiedyś wyrósł słup na głowie 😉 

Moje ulubione miejsca do zdjęć w Rzeszowie

Dzisiaj chciałabym podzielić się z wami kilkoma ulubionymi miejscami do zdjęć w Rzeszowie, które są idealne przy fotografowaniu stylizacji. W zależności od stylu, pogody, pory roku – wybieram odpowiednie miejsce i pędzę na sesję zdjęciową. Zobaczcie moje top miejsca do zdjęć w Rzeszowie 🙂


Rynek Rzeszowski

Na rynku każdy zakątek jest fotogeniczny. Robiłam tam zdjęcia już wiele razy i zawsze jestem zadowolona! Aby uniknąć tłumów warto przyjść rano lub wyjść na platformę obok ratusza.

miejsca do zdjęć w rzeszowie rynek zdjęcia rzeszów

 

Letni Pałac Lubomirskich

To miejsce świetnie sprawdza się przy bardziej eleganckich lub codziennych, prostych stylizacjach. Biały mur idealnie rozświetla zdjęcie. Warto przyjść tam w porze zachodzącego słońca.

Jana Dekerta 2, 35-001 Rzeszów

miejsca w rzeszowie do zdjęć miejsca do zdjęć rzeszów

Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego

W lecie oblężona, jednak o poranku czy podczas innych pór roku warto zaglądnąć tutaj na sesję. Do dyspozycji ogromna plaża, jeziorko I drewniany pomost, który ładnie wygląda na fotografiach.

miejsca do zdjęć w rzeszowie żwirownia miejsca do zdjęć w rzeszowie żwirownia

Instytut Muzyki UR

Jasne tło to dobre tło. Budynek jest prosty, ma ciekawe kolumny I murek, który można wykorzystać w naprawdę fajny sposób. Uwaga na ciekawskich studentów 🙂

Generała Jarosława Dąbrowskiego 81, 35-036 Rzeszów

rzeszów miejsca na sesję zdjęciową rzeszów miejsca na sesję zdjęciową

Budynek Hartbex na Kopisto

Niby zwykły budynek, jednak zdjęcia przy nim wychodzą świetnie! Szklane szyby odbijają okolicę, co tworzy ciekawy efekt na fotografiach. Miejsce idealne do eleganckich stylizacji. 

aleja Majora Wacława Kopisto 8a/496, 35-315 Rzeszów

rzeszów gdzie robić zdjęcia rzeszów gdzie robić zdjęcia

Ogród Bernardyński w Rzeszowie

Dużo zieleni, kwiatów oraz fontanna. Lubię to miejsce w lecie, kiedy kwitną róże oraz jesienią, kiedy rośliny zmieniają kolor na bordo.

ogród w rzeszowie ogród w rzeszowie

Biały Ogród

Mały ogród z wielkim potencjałem – w lecie kwitną tutaj róże, piwonie, lawenda. Miejsce nie jest oblegane, więc łatwo zrobić całą sesję.

plac Farny, 35-000 Rzeszów

To nie wszystkie miejsca, w których zdjęcia wychodzą pięknie. Te są przeze mnie najczęściej odwiedzane przez swoją uniwersalność. Rzeszów to duże miasto, a piękne kadry można dostrzec na każdym kroku. Zachęcam do eksplorowania miasta i przede wszystkim próbowania. Czasami zmiana strony, perspektywy robienia zdjęcia może zmienić bardzo dużo w efekcie końcowym. 🙂 Jeśli macie jakieś swoje ulubione miejsca do zdjęć – dajcie koniecznie znać!

PS: Jeśli chcecie być ze mną na bieżąco, posłuchać mojego głosu – zapraszam na mój profil na Instagramie.

 

You Might Also Like

8 komentarzy

 • Reply Patrycja 9 października, 2019 at 20:16

  Aż chce się jechać do Rzeszowa tylko po to, aby zrobić zdjęcia… 😀

 • Reply Elżbieta Ribaszewicz 10 października, 2019 at 11:00

  Sporo tych miejsc! I każde z nich wyjątkowe na swój sposób, więc jest w czym wybierać 🙂 Rzeszów to w ogóle piękne miasto, miałam okazję być tam już 3 razy 🙂

 • Reply Natalia 10 października, 2019 at 19:32

  Przepiękna i zróżnicowana sceneria – można się zakochać w każdym ujęciu z osobna 🙂
  Osobiście nigdy nie byłam w Rzeszowie; z pewnością wrócę do Twojego posta gdyby pojawiła się podróżnicza wizja.
  Pozdrawiam serdecznie!

 • Reply michal 12 października, 2019 at 17:11

  Fajny przegląd Twoich stylizacji, jesteś tak piękna, że brak słów.

 • Reply Gingerhead Blog 15 października, 2019 at 16:59

  Mam wrażenie, że w każdym innym mieście można znaleźć piękne miejsca do zdjęć, tylko w Łodzi tak z nimi słabo 😀 Wszystkie miejsca, które przedstawiłaś są bardzo klimatyczne 🙂

 • Leave a Reply