podróże

Nowy Rok we Włoszech – Mediolan, Rzym a może Wenecja

11 grudnia, 2019
nowy rok we włoszech

Nowy Rok we Włoszech – Mediolan, Rzym a może Wenecja?

Chcąc powitać Nowy Rok w niepowtarzalnej atmosferze, warto spędzić Sylwestra we Włoszech. Rano rejs gondolą, a wieczorem kolacja w Wenecji, a może spacer po majestatycznym Koloseum i zabawa na ulicach Rzymu? Jeszcze inne atrakcje oferuje Mediolan z historycznymi zabytkami i najsłynniejszą na świecie operą – La Scala. Warto wiedzieć, co oferuje Italia w najsłynniejszą noc w roku.

Sylwester we Włoszech, czyli city break z klimatem

Włochy przyciągają podróżników z całego świata niezależnie od pory roku. Italia zachwyca bowiem swoim urokiem: miastami z historią i piękną architekturą, ciasnymi uliczkami i trattoriami z wyborną, włoską kuchnią. Tego niepowtarzalnego klimatu warto doświadczyć na własnej skórze w Sylwestra, gdy Włosi świętują, śpiewają i bawią się na ulicach miast do białego rana.

Chcąc zaznać zabawy i prawdziwego dolce vita w najważniejszym dniu w roku, warto spędzić Sylwestra w Wenecji, Rzymie lub Mediolanie. Oferty takich wyjazdów są dostępne na R.pl: https://r.pl/sylwester-2019. Co ważne, zabawę można połączyć także ze zwiedzaniem. Co zatem powinno znaleźć się w programie wycieczki?

Magiczny sylwester w Wenecji

Wenecja to miasto z minionej epoki, którego elegancję i wytworność nadal czuć na każdym kroku. W słynnym mieście na wodzie nie jeżdżą auta, a ludzie spacerują wzdłuż krętych uliczek i przemieszczają się wodnymi taksówkami. Powitanie Nowego Roku w Wenecji to okazja, by założyć zdobioną, wenecką maskę, bawić się na ulicach miasta lub świętować w restauracji, próbując najlepszych, włoskich specjałów.

Sylwester w Wenecji to jednak nie tylko zabawa, ale także świetna okazja do lepszego poznania zabytków i historii miasta. Podczas kilkudniowej wycieczki nie można pominąć rejsu na Plac św. Marka, a także spaceru po urzekającej dzielnicy San Marco, która skrywa najważniejsze zabytki Wenecji, takie jak: bazylika św. Marka, Pałac Dożów i wieżę dzwonniczą Campanille. Niezapomniane przeżycia zapewni także rejs gondolą po weneckich kanałach wodnych. To jednak nie koniec atrakcji. W okolicy Wenecji znajduje się także Padwa – jeden z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, a także Werona, miasto Romea i Julii.

nowy rok wenecja

Sylwester w Rzymie – przygoda w cieniu Koloseum

Wspaniałych wrażeń dostarczy także Sylwester w majestatycznym Rzymie. Historyczne miasto słynie nie tylko z zapierających dech w piersiach zabytków i Watykanu, ale także imprezowej atmosfery, która sprzyja szampańskiej zabawie. Warto dać się jej porwać podczas sylwestrowej kolacji w eleganckiej, rzymskiej restauracji. Oprócz powitania Nowego Roku nie można jednak pominąć zwiedzania.

Do zobaczenia jest m.in. imponująca Kaplica Sykstyńska ze słynnymi freskami. Trzeba odwiedzić także Bazylikę św. Piotra z Pietą Michała Anioła. Ponadto wycieczka sylwestrowa do Rzymu to także niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w wyjątkowym, noworocznym nabożeństwie w Watykanie, zakończonym błogosławieństwem Urbi et Orbi. Warto przejść się także na spacer po Rzymie i zobaczyć m.in.: Plac Hiszpański, fontannę di Trevi, Forum Romanum czy Koloseum.

Sylwester w Mediolanie – nie tylko dla miłośników mody

Jeszcze inny urok ma widowiskowy Sylwester w Mediolanie. Miasto uznawane za jedną z europejskich stolic mody i sztuki pod koniec roku zachwyca świątecznymi ozdobami i zaprasza do hucznej zabawy. Włosi świętują nie tylko na głównym placu miejskim, ale także wąskich uliczkach. Będąc na wycieczce w Mediolanie, oczywiście trzeba także zaplanować czas na poznawanie uroków tego miasta.

Trasa wycieczki do Mediolanu uwzględnia bowiem wizytę na Placu Katedralnym, gdzie można podziwiać gotycką Katedrę, nazywaną „poematem w marmurze”. Trzeba także wejść do wielopoziomowego pasażu Galerii Vittorio Emanuele II, którym można przejść aż do La Scali, która uchodzi za najsłynniejszą scenę operową na świecie. Jedną z historycznych budowli, których nie można pominąć podczas spaceru po Mediolanie, jest także Castello Sforzesco, zamek Lodovica Sforzy, w którym znajduje się ostatnie dzieło Michała Anioła – Pieta Rondanini.

Więcej informacji o programie wycieczek sylwestrowych do Włoch można znaleźć na stronie R.pl.

 

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply Świstak pakuje 28 grudnia, 2019 at 09:12

  Hmm fajne widoki. Też marzy mi się wyjazd do Włoch.

 • Reply Dobble 8 stycznia, 2020 at 14:58

  Wow mega podróż. Akurat zawsze wybierałam zimne klimaty, może wreszcie czas na coś ciepłego.

 • Reply warsaw clubs 11 stycznia, 2020 at 12:37

  Mi się najbardziej marzy podróż na Sycylię:)

 • Reply Julia 13 stycznia, 2020 at 17:55

  Marzy mi się wyjazd z narzeczonym do Włoch.

 • Reply Irena 29 stycznia, 2020 at 18:45

  Nie mam pojęcia co bym wybrała, ale chyba Włochy

 • Leave a Reply