shopping

Jak ubrać się na siłownię?

19 kwietnia, 2022
jak ubrać się na siłownię

Jak ubrać się na siłownię?

O kobietach mówi się żartobliwie, że zanim po raz pierwszy pójdą na siłownię, to wydają sporo kasy na swój strój sportowy. Wiele osób może się z tego śmiać, ale są elementy w ubiorze kobiety, na które należy zwrócić szczególną uwagę ze względów zdrowotnych. Jednym z nich jest stanik sportowy, który musi być wręcz idealnie dobrany.

Nie oszczędzaj na staniku sportowym

Kobieta, która decyduje się na aktywność fizyczną, musi dysponować odpowiednim strojem. O ile bez większego znaczenia jest koszulka, to stanik już nie. Niedopuszczalne jest ćwiczenie na siłowni, czy też uprawienie joggingu oraz jakiegoś sportu drużynowego w zwykłym staniku. Taki stanik nie tylko jest niewygodny, ale także nie jest w stanie utrzymać piersi podczas skoków, czy też innych wymagających ruchów. Dlatego właśnie powstał stanik sportowy.

Jedno jest pewne – na staniku sportowym nie ma co oszczędzać. Na rynku znajdziemy staniki sportowe za 19 złotych, ale od razu musimy sobie zdawać sprawę, że nie zdaje on swojego egzaminu. Powinnyśmy udać się do porządnego sklepu sportowego, w którym nie tylko znajdują się produkty o wysokiej jakości, ale także możemy liczyć na poradę. Jest to szczególnie bardzo ważne, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze sportem.

Powinnyśmy przymierzyć kilka staników sportowych i ocenić, w którym jest nam najwygodniej. W wielu sklepach znajdziemy także podział staników sportowych. Nie należy się jednak nim sugerować w stu procentach.

W czym najlepiej ćwiczyć?

Wiemy już, że stanik jest bardzo ważny. Koszulka sportowa nieco mniej, ale z kolei legginsy damskie także powinny być odpowiednio dobrane. Gdy zajmujemy się treningiem siłowym i będziemy wykonywać skłony, przysiady, wykroki oraz inne tego typu ćwiczenia, to musimy zadbać, aby wspomniane legginsy były idealnie dopasowane. Bardzo ważne jest to, aby nie były one zbyt upięte. Jest to niewygodne.

Do większości ćwiczeń poleca się legginsy z wysokim stanem. Są one na pewno wygodniejsze i swobodniej się w nich czujemy. Nie musimy się obawiać, że ktoś zobaczy część naszego ciała, której nie chcemy wystawiać na widok publiczny.

legginsy czy dresy na siłownię

W co jeszcze trzeba koniecznie zainwestować poza wspomnianymi elementami garderoby? Są to:

 • Buty sportowe,
 • Ręcznik wchłaniający pot i szybkoschnący,
 • Frotka do wycierania potu,
 • Torba do noszenia wszystkich rzeczy sportowych,
 • Ręcznik do kładzenia na macie oraz urządzeniach sportowych.

Powyższe elementy to pewnego rodzaju must have. Na pewno część z tych rzeczy mamy, a więc nie musimy wszystkiego kupować. Bardzo ważne jest to, aby było nam wygodnie. Kwestia estetyki podczas pocenia się na siłowni jest kwestią drugorzędną.

Gdy już maksymalnie wkręcimy się w ćwiczenia fizyczne, to możemy pomyśleć o zakupie powyższych elementów o lepszej jakości. Warto inwestować w markową odzież sportową. Jest to zupełnie inna jakość. W przypadku takich rzeczy jakość ma dla nas kluczowe znaczenie. Co ciekawe, markowe rzeczy także jesteśmy w stanie kupić w okazjonalnych cenach oraz na promocjach.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply Łukasz 25 kwietnia, 2022 at 13:58

  Ładnej dziewczynie to we wszystkim ładnie – pozdrawiam 😉
  W wolnej chwili zapraszam do siebie – https://gadzetydobrydzien.blogspot.com/

 • Reply Kinga 9 października, 2022 at 10:35

  Właśnie szukam nowego stroju. Propozycje bardzo mi się podobają

 • Leave a Reply