podróże wyróżnione

Plan zwiedzania Austrii na 3 dni

28 marca, 2024
plan zwiedzania austrii

Plan zwiedzania Austrii na 3 dni

Austria była naszym punktem na trasie do Szwajcarii i baaardzo mi się tam spodobało! Na pewno chciałabym zostać tam dłużej, bo atrakcji jest mnóstwo! Naszą bazą wypadową było miasteczko Ebensee – – bardzo spokojne, z kilkoma restauracjami i dostępem do jeziora. Zobaczcie mój plan zwiedzania Austrii na 3 dni.


1. Jedź do miasteczka Hallstatt i przejdź pomiędzy wąskimi, kolorowymi uliczkami.

TIP: W mieście jest kilka parkingów i przy wjeździe są tabliczki informacyjne z liczbą pozostałych miejsc. My zaparkowaliśmy na parkingu P2 pod kolejką, obok kopalni soli. Zapłaciliśmy 7€ za 2 godziny postoju. Przy wjeździe pobiera się żeton i przy wyjeździe rozlicza się wykorzystany czas na parkingu.


Opcjonalnie: zwiedzanie kopalni, wyjazd na punkt widokowy kolejką


2. Wyjedź kolejką linową na Dachstein Krippenstein i zobacz taras widokowy „5 fingers”, spiralną lustrzaną platformę oraz jaskinie. Pojechaliśmy tam głównie dla atrakcji zwanej 5 fingers, czyli platformy z 5 „odnogami”. Idzie się tam około 30 minut od środkowej stacji kolejki. Po drodze krajobrazy robią ogromne wrażenie! W wielu miejscach leżał jeszcze śnieg. Z góry widać niesamowite jezioro Hallstätter See. Warto poświecić 2-3 godziny na tą atrakcję i nacieszyć się widokami. Cena biletu na same kolejki (PANORAMA TICKET): 39,9€ osoba (online taniej). Za dodatkową opłatą można dokupić wejście na jaskinie (jest ich kilka). Parking pod kolejką jest bezpłatny i bardzo duży.


1. Zwiedź miasteczko Ebensee, zobacz platformę na wodzie Sky Waterwalk.
Opcjonalnie: jazda kolejką Feuerkogel
2. Spędź czas na lokalnej plaży Badeplatz Rindbach
3. Zjedz w tradycyjnej austriackiej restauracji i spróbuj lokalnego cydru w Mostschenke im Heustadl Restaurant & Heuriger. Za 2 ogromne dania, 2 piwka, 1l cydru na wynos zapłaciliśmy 44€. Dania były pyszne, chociaż dosyć słone. Ogród przy restauracji jest przepiękny!


1. Wędrówka nad jeziorem Vorderer Langbathsee i Offensee. Plażowanie.

Trasa dookoła jeziora Langbathsee to około 1h. W przypadku Offensee to ok. 2h. Przy obu jeziorach parking jest bezpłatny. Warto zobaczyć ze względu na piękny, turkusowy kolor wody!


Opcjonalnie: Wyjazd pociągiem na wyjątkowy punkt widokowy – nazwa atrakcji Schafberg Bahn 🚂 Podobną atrakcję mieliśmy w Szwajcarii i było wyjątkowo!✨

Noclegi w Austrii

Gasthof Roitner

Skromny, ale bardzo czysty pensjonat. Ręczniki wymieniane codziennie. Śniadanie smaczne przygotowywane przez właściciela. Nocleg znajduje się w urokliwym miejscu, w pobliżu kolejki oraz rzeki.

Frühstückspension Haus Ahamer

Kameralny pensjonat z dużymi, czystymi pokojami. Śniadanie było wybitne – do wyboru wiele różnych opcji w formie szwedzkiego bufetu.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply