beauty

Moja pielęgnacja włosów kręconych

18 kwietnia, 2016
Jak wygląda moja pielęgnacja włosów kręconych? Kosmetyki których używam

 

Moja pielęgnacja włosów kręconych   i   MY hair care


Kontynuacja zeszłorocznego posta my hair care, czyli coś o pielęgnacji włosów kręconych. Tak jak w przypadku kosmetyków do makijażu, niektóre produkty zmieniam co jakiś czas, a niektóre służą mi niezmiennie od bardzo długiego czasu. Używam bardzo mało produktów (aż 5!), ale to mi w zupełności wystarcza! Przejdźmy do bardziej szczegółowego opisu każdego z nich.

Moim numerem jeden od x lat jest maska do włosów Kallos. Przetestowałam już wiele produktów tej firmy i najbardziej sprawdza się u mnie maska mleczna latte (niebieskie opakowanie). Dzięki niej moje włosy są dużo miększe, mają większy połysk i lepiej się rozczesują (no i super pachną ;)). Świetny produkt za niską cenę! Jeśli chodzi o szampon, to obecnie używam tego z Pilomax i całkiem fajnie się sprawuje. Co najważniejsze – dobrze się pieni i włosy po wypłukaniu nie przypominają słomy (tak, w przypadku innych szamponów czasami mam takie wrażenie). Poprzednikiem Pilomax był u mnie Kallos Hair ProTox i jego również dobrze wspominam. Oprócz zwykłego szamponu czasami jestem zmuszona do użycia SUCHEGO szamponu – tutaj zwycięzcą jest Aussie. To moje trzecie opakowanie tej marki i sprawdza się najlepiej (wcześniej próbowałam także Batiste i jakiegoś z biedronki – oba nie spełniły moich oczekiwań). Wyeliminowałam używanie wszystkich kremów do loków i olejków ze względu na alkohol oraz inne ciekawe rzeczy w składzie i zostawiłam tylko jeden produkt do nawilżania włosów – olej lniany Mokosh. Nakładam go na pół godziny przed każdym myciem – efekty są super! Do prostowania/kręcenia włosów zawsze używam olejku Marion, który chroni przed wysoką temperaturą. Jemu również jestem wierna od dawna.

Co poza tym? Do rozczesywania włosów niezastąpiona jest szczotka Sibel, którą otrzymałam w pudełku MySecretBox oraz grzebień z szerokim rozstawem. Włosy rozczesuję od razu po umyciu, a do wycierania używam bawełnianej koszulki zamiast ręcznika (dzięki temu nie ma takiego “siana” na włosach).


Continuation of last year’s post “my hair care”, something about the care of curly hair. As in the case of makeup, some products are changing from time to time, and some are with me from a very long time. I use only 5 products, but it’s enough to me! Let’s move on to a more detailed description of each of them.

My number one for x years is a Kallos hair mask. I tested many of its products and milk latte mask works for me the best (blue packaging). My hair is much softer, have a higher gloss and it’s better to comb. Great product for a low price! When it comes to shampoo, now I use this from Pilomax and it’s good. Most importantly – it foams well and hair after rinsing don’t resemble straw (yes, in the case of other shampoos sometimes I have such impression). In addition to the regular shampoo sometimes I’m forced to use a DRY shampoo – the winner here is Aussie. It’s my third pack of this brand and works best (previously I also tried Batiste and other one – the two did not meet my expectations). I eliminated all creams for curls and oils due to alcohol and other interesting things in the ingredients and left only one product for moisturizing hair – linseed oil from Mokosh. I put it on half an hour before each wash – the effects are great! Before straightening / curling I always use Marion oil , which protects my hair against heat. 

What else? Indispensable for combing my hair is Sibel brush and comb with wide spacing. I comb my hair immediately after washing and I use a cotton T-shirt instead of a towel for wiping (better curls!).

Jak wygląda moja pielęgnacja włosów kręconych? Kosmetyki których używam
Tak właśnie wygląda moja pielęgnacja włosów! Oczywiście jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, piszcie w komentarzu. 😉 Chętnie dowiem się również jak Wy pielęgnujecie swoje włosy i jakie macie na nie sposoby! 😉

That’s all about my hair care! If you have any additional questions – feel free to write them in the comment! 😉 I’ll be happy to find out how YOU treat your hair and what tricks do you use! 😉

You Might Also Like

21 komentarzy

 • Reply Taka Ja 18 kwietnia, 2016 at 19:23

  Nie mam jakiś określonych sposobów na włosy, po prostu używam odżywki, szamponu, a czeszę je Tangle Tizerem. Mam bardzo zniszczone włosy od prostownicy, więc muszę jakoś o nie zadbać, a ten wpis na pewno mi pomoże! ;))

  Zapraszam –> http://hot-schot.blogspot.com

 • Reply Dajanalogist 18 kwietnia, 2016 at 19:39

  oj też mam kręcone włosy i dobrze wiem jaki to problem utrzymać je w dobrej kondycji!

 • Reply Izabela 18 kwietnia, 2016 at 19:48

  Bardzo przydatny post. Ja do wycierania wlosow uzywam specjalnego recznika z mikrofibry i rowniez sprawdza sie swietnie! Mam juz go dobrych kilka lat, tylko nie wiem gdzie teraz taki kupie w Polsce, bo mam go z Hiszpanii.
  Czesto mialam problemy tez z takim sianem na wlosach i maski z kallosa sa faktycznie cudowne. Mi pomogla maska keratynowa 🙂

 • Reply Ev 18 kwietnia, 2016 at 19:53

  Ciekawe produkty 🙂

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

 • Reply Gingerhead 18 kwietnia, 2016 at 20:29

  Muszę zakupić ten olej lniany 🙂
  Gingerheadlife.blogspot.com

 • Reply Joanna 18 kwietnia, 2016 at 21:01

  A czy mogłabyś polecić jakąś dobrą prostownicę do włosów kręconych?

 • Reply Barbara P. 18 kwietnia, 2016 at 21:33

  U mnie się ten suchy szampon Aussie nie sprawdził. Raz, że zapach jest zbyt intensywny i mało ładny. A dwa, e on bardzo obciąża włosy. Jak widać jak co komu 🙂

 • Reply Addele 19 kwietnia, 2016 at 09:21

  Rownież używam spreju z Marion, jest super 🙂 maski z Kallos bardzo lubie 🙂

 • Reply emi 19 kwietnia, 2016 at 10:28

  fajna notka
  Zapraszam na mój BLOG

 • Reply Lilly Marlenne 19 kwietnia, 2016 at 14:00

  Ta maska nie spusza Ci włosów?
  W sensie, czy nie przeproteinowuje?
  Ja swoje mam raczej proste, niż kręcone, ale niestety – dobrze sprawdzała się u mnie tylko przez pierwsze trzy tygodnie stosowania.
  Potem puszyła mi baby hair i całą resztę, włosy zamiast być miękkimi robiły się sztywne i matowe 🙁

  Patent z koszulką jest super!
  Też go niedawno odkryłam dzięki blogosferze ;P

 • Reply Pasje rozmarzonej Skrzypaczki 19 kwietnia, 2016 at 16:21

  Maski Kallosa moje kręcone włosy uwielbiają!

 • Reply fashdarkness 19 kwietnia, 2016 at 19:42

  Maski z Kallosa jak dla mnie wygrywają 🙂

 • Reply Katsuumi 19 kwietnia, 2016 at 23:38

  Kiedys mialam cudowne, krecone wlosy, ale pozniej zrobilo sie z nich siano… 😛

 • Reply Anete 20 kwietnia, 2016 at 09:06

  Gorgeous post! 🙂

  http://www.anetesdomas.blogspot.com

 • Reply Siostry Andrzejewskie 20 kwietnia, 2016 at 11:14

  Również korzystałyśmy z kosmetyków firmy PILOMAX 🙂

  http://www.siostryandrzejewskie.blogspot.com

 • Reply missreverie 23 kwietnia, 2016 at 14:15

  Thank you for sharing your hair care steps! I use argan oil these days and I love how my hair feels afterwards 😉 xx

  Shanaz | Fashionista NOW

 • Reply Haneczka 19 października, 2017 at 13:09

  używałam kiedyś tej maski ale teraz przerzuciłam się na balsam ziołowy i maskę drożdżową babuszki Agafii. Stosowałaś może?

 • Reply Mariola 17 listopada, 2019 at 17:19

  Polecam Pilomaxy…..są najlepsze!!!

 • Leave a Reply