podróże wyróżnione

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady (jesienią)! Z wizytą w Jabłonkowej Osadzie

10 listopada, 2023
wycieczka w bieszczady jesienia - gdzie spać, jeść, co zobaczyć

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Bieszczady są wyjątkowe o każdej porze roku, ale jesienią jest magicznie, bo jest dużo spokojniej i dziko. To idealne miejsce na relaks, wyciszenie, oddanie się naturze. Jestem pewna, że większość z Was potrzebuje takiego wyjazdu! Podpowiem Wam gdzie znaleźć najpiękniejsze widoki w Bieszczadach, najlepszy nocleg i zjeść pyszne jedzenie. Co to, gotowi na przewodnik po jesiennych Bieszczadach?

gdzie spać w bieszczadach

Najfajniejsze (moim zdaniem) szlaki jesienią to szlaki na:
Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, Bukowe Berdo, Smerek ⛰️

Z mniej popularnych: Fereczata, Małe Jasło

Punkty widokowe: Wieża widokowa na Jeleniowatym, Wieża widokowa „Szczerbanówka”, Punkt Widokowy w Parku Gwiezdnego Nieba Bieszczady

wieża widokowa cisna

Jaki nocleg w Bieszczadach wybrać?

Tym razem wybraliśmy przepiękne, klimatyczne, czarne domki Jabłonkowa Osada w Jabłonkach koło Cisnej🍁 To świetna baza wypadowa zarówno na Solinę jak i na Połoniny. Na terenie obiektu są 2 domki wykonane z drewna, a w nich po 2 apartamenty. Apartamenty są przepiękne, z naturalnymi, drewnianymi wnętrzami, z akcentami boho. Na miejscu jest sauna, teren zielony do relaksu, darmowe rowery 🚴🏻‍♂️, świetlica z grami planszowymi. Goście mogą też korzystać z działki z dostępem do rzeki, altaną i miejscem na ognisko/grilla. Apartamenty wyposażone są w tarasy/balkony, aneks kuchenny, salon z kominkiem, łazienkę i sypialnię. Bardzo dobrze czuliśmy się w tym miejscu i na maxa się zrelaksowalismy!

TIP: Zarezerwujcie swój pierwszy nocleg przez Aloha Camp z moją zniżką gkoperska – daje 100 zł rabatu!

Gdzie jeść (poza sezonem!)?

Moje ukochane restauracje otwarte w Bieszczadach jesienią to “Paweł nie całkiem święty”, “Siekierezada” i “Bieszczadzka Legenda“. Faworytem jest zdecydowanie pierwsza z nich – jedzenie jest zawsze idealne, porcje są spore, a klimat fantastyczny. Tym razem byliśmy również w “Oberży pod kudłatym aniołem” i jedzenie było super!😇 Musicie spróbować placków po bieszczadzku! To danie, które jem zawsze podczas pobytu w Bieszczadach i nigdy mi się nie nudzi.

W Bieszczadach musisz zjeść Placki po bieszczadzku!

Byliście kiedyś w Bieszczadach jesienią? A może dopiero się wybieracie?

Zobacz moją rolkę na Instagramie z tego wyjazdu.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply strona 14 stycznia, 2024 at 19:17

    Piękne polecam Domek nad Sanem, perełka.

  • Leave a Reply