Uncategorized

Mity na temat prawdziwej miłości. Czy Ty też w nie wierzysz?

3 lipca, 2023
Mity na temat prawdziwej miłości. Czy Ty też w nie wierzysz?

Mity na temat prawdziwej miłości. Czy Ty też w nie wierzysz?

Wokół miłości narosło wiele mitów, które sprawiają, że mężczyźni i kobiety mają nierealne oczekiwania wobec związków. Często unieszczęśliwiają się z tego powodu, nie rozumiejąc, że miłość nie zawsze jest sielankowa. Mity przyczyniają się również do trwania w związkach zdominowanych przez zazdrość, przemoc i inne patologiczne zjawiska. Jeśli pragniesz mieć udany związek, sprawdź, które mity na temat miłości są najbardziej szkodliwe.

Stara miłość nie rdzewieje

Niektórzy wierzą, że jedynie pierwsza miłość może być tą prawdziwą. W rzeczywistości pierwsze, nastoletnie sympatie nie mają nic wspólnego z głębokim uczuciem dwójki dojrzałych osób. Wiara w pierwszą miłość i jej wyjątkowość często powoduje, że dorosłym ludziom trudno wejść w poważny związek w przyszłości. Wspomnienia o nastoletnim zakochaniu się są piękne, jednak to za mało, by zbudować trwałą, partnerską relację na lata. Zawsze powinno się być otwartym na spotkanie drugiej połowy, nawet gdy pierwsze zakochanie zakończyło się miłosnym zawodem.

Namiętność nigdy nie wygasa u par, które się kochają

Im dłuższy staż związku, tym trudniej o rozbudzenie namiętności. Nawet kochające się pary z czasem odczuwają rutynę w łóżku i oszukują nowych doznań. Nie ma w tym nic złego! Jeśli partner proponuje, by wypróbować sex maszyny, a partnerka chce spróbować zabaw z wibratorem, nie znaczy to, że związek się psuje. Zwykle jest wręcz przeciwnie. Tylko prawdziwe zaufanie do siebie nawzajem sprawia, że partnerzy otwarcie mówią sobie o chęci eksperymentowania w łóżku. Eksperymenty nie muszą być wyszukane. Czasem do podtrzymania namiętności wystarczy elegancka bielizna lub erotyczna gra karciana.

Dziecko cementuje związek

Problemy w związku wymagają rozwiązania, zanim na świecie pojawi się dziecko. Wiara, że dziecko odbuduje uczucie pomiędzy partnerami i scementuje ich związek na stałe, jest bezpodstawna. Zarówno pary bezdzietne, jak i tworzące rodzinę wielodzietną, mogą być szczęśliwe. Partnerzy powinni szczerze rozmawiać ze sobą o chęci posiadania dziecka i zdecydować się na ciążę jedynie, gdy oboje będą na to gotowi. W przeciwnym razie skrzywdzą siebie i dziecko, a związku nie uda się uratować.

Prawdziwa miłość przetrwa rozłąkę

Miłość na odległość rzadko ma szansę na powodzenie. Partnerzy, którzy rozstają się na wiele miesięcy z powodu pracy lub innych przyczyn, stopniowo się od siebie oddalają. Początkowa tęsknota zmienia się w przyzwyczajenie, a obecność partnera zaczyna budzić irytację. Powrót drugiej osoby zaburza życie, do którego przyzwyczaja się partner lub partnerka. Przetrwanie rozłąki zwykle jest niemożliwe na dłuższą metę, nawet gdy para nie planuje rozstania. Partnerzy trwają w związku bez miłości i tak naprawdę kierują się innymi priorytetami.

Wielka miłość zawsze przynosi ból i cierpienie

Taki mit pokutował w szczególności wśród kobiet ze starszych pokoleń. Panie wierzyły, że miłość niesie ze sobą ból związany ze zdradami, alkoholizmem lub przemocą i że muszą trwać w związku bez względu na wszystko. Godziły się na swój los, wierząc, że tak wygląda miłość. Współcześnie nikt nie musi cierpieć z powodu partnera lub partnerki. W prawdziwym, dobrym związku stawia się na miłość, szczerość i wzajemny szacunek. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mają oparcie w swojej drugiej połowie i mogą na nią liczyć w każdej sytuacji.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply