podróże wyróżnione

Wycieczka w Pieniny na 3 dni – gotowy plan

5 lipca, 2023
wycieczka w pieniny plan na weekend 3 dni

Plan na wycieczkę w Pieniny na 3 dni – SKRÓT:
1. Zrób spacer Wąwozem Homole i podziwiaj śpiące owieczki 🐑
2. Zjedz szarlotkę z lodami w Schronisku PTTK Orlica Szczawnica 🥧
3. Przepłyń Dunajec tratwą z flisakiem 🌊
4. Wyjdź na Sokolicę i podziwiaj piękne widoki 🏔
5. Spłyń kajakiem po Dunajcu i zobacz Trzy Korony z poziomu wody 🚣🏼
6. Zobacz tamę na Zbiorniku Czorsztyńskim 🌊
7. Zwiedź zamek w Niedzicy👻
8. Wsiądź na rower i przejedź się trasą dookoła jeziora Czorsztyńskiego 🌊

Pieniny to zawsze dobry pomysł na kilkudniową wycieczkę! Ja wybrałam się na taką podróż razem z moją przyjaciółką i bawiłyśmy się świetnie. Specjalnie dla Was zebrałam wszystkie punkty razem, abyście nie musieli myśleć o planie zwiedzania i wybierać najlepsze miejsca. Zrobiłam to za Was!
Dzień 1: przyjazd -> Wąwóz Homole -> odpoczynek
Dzień 2: Szarlotka z lodami w Schronisku PTTK Orlica Szczawnica -> Przepłynięcie Dunajca tratwą -> Wyjście na Sokolicę -> Spływ po Dunajcu (kajakiem lub pontonem)
Dzień 3: Tama w Niedzicy -> Zwiedzanie Zamku w Niedzicy-> Objechanie dookoła jeziora Czorsztyńskiego

Plan możesz dowolnie modyfikować na swoje potrzeby.

Jaki nocleg wybrać w Pieninach?

My wybrałyśmy ośrodek “Apartamenty Magia Gór” w Szczawnicy i był to strzał w 10! Przede wszystkim jest to świetnia lokalizacja do zwiedzania i pieszych wędrówek. Oprócz tego znajduje się on zaraz przy rzece z malowniczym widokiem. Pokoje są w bardzo dobrym standardzie, jest czysto i nowocześnie. Dużym plusem są przepyszne, różnorodne śniadania. Na miejscu można skorzystać z wanny spa. Obiekt ma świetne recenzje i wcale mnie to nie dziwi!

Wąwóz Homole

Parking: “Parking Jaworki” 4 zł za 2h

Trasa bardzo przyjemna, trochę schodków, kamieni i metalowych kładek. Na górze znajdziecie punkt widokowy i bacówkę. Jeśli będziecie mieli szczęście, to spotkacie stado owiec. Nie trzeba iść tą samą drogą w dół – można zejść do “Skwer Czarna Woda” i podejść do parkingu przez miasto. 

Sokolica

Sokolica to miejsce, którego nie można ominąć podczas wizyty w Pieninach. Po krótkim marszu należy przetransportować się na drugą stronę rzeki. Na miejscu czeka flisak, który przeprawia ludzi tratwą. Cena za osobę to 4 zł. Następnie czeka nas trochę wspinania po “schodkach” z drewna. Widok z góry jest niesamowity!

Zamek w Niedzicy

Bilety sprzedawane są na określone godziny, zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem (przewodnik w cenie biletu) lub indywidualnie. Cena biletu to 25zł. Warto wesprzeć ten obiekt, utrzymuje się głównie ze sprzedaży biletów.

Spływ kajakowy rzeką Dunajec

Korzystałyśmy z usług firmy Port Pienin. Można wynająć kajak, dmuchany kajak lub ponton. Trasa startuje w miejscowości Sromowce Niżne i kończy się w Szczawnicy – jest to długość 15,5 km. Aktualna cena za przejazd busem + spływ to 85zł/osoba.

Byliście już w Pieninach? A może dopiero planujecie? Jeśli tak, to skorzystajcie z gotowego planu wycieczki w Pieniny na 3 dni!

You Might Also Like

3 komentarze

  • Reply michal 18 lipca, 2023 at 08:32

    Pięknie jest w górach o każdej porze roku..

  • Reply mKobieta 15 sierpnia, 2023 at 01:26

    Góry oczarowują o każdej porze roku. Ich urok zachwyca zarówno wiosną, latem, jesienią, jak i zimą. Niezależnie od pory, malownicze krajobrazy i zmieniająca się przyroda tworzą niepowtarzalną atmosferę, którą warto cieszyć się zawsze.

  • Reply Maria 26 września, 2023 at 15:53

    Świetny przewodnik po Pieninach! Dzięki temu planowi można naprawdę dobrze zaplanować swój czas. Zamek w Niedzicy i spływ kajakowy Dunajcem to moje ulubione propozycje. Na pewno skorzystam z tych wskazówek przy kolejnej wizycie!

  • Leave a Reply