beauty

Jak używać toniku?

13 listopada, 2022
jak używać toniku

Tonik jest niezbędnym elementem każdego zabiegu pielęgnacyjnego, ale często jest źle rozumiany. Tonik nie jest magicznym lekarstwem na wszystko, nie jest też niezbędny dla każdego. Jednak jeśli jest stosowany prawidłowo, może być pomocnym narzędziem w Twoim arsenale pielęgnacji skóry. W tym wpisie dowiemy się, czym jest tonik, jak go prawidłowo stosować i jakie są najlepsze produkty dostępne na rynku. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak nakładać tonik, aby korzystnie wpłynął na pielęgnację Twojej skóry.

Co to jest toner?

Toner to produkt, który zazwyczaj stosuje się po oczyszczeniu skóry i przed nałożeniem kremu nawilżającego. Można go nakładać za pomocą wacika lub płatka kosmetycznego i należy go delikatnie rozprowadzić. Toner pomaga usunąć wszelkie zanieczyszczenia, olejki i resztki makijażu ze skóry, a także pomaga przywrócić równowagę pH. Dodatkowo, tonik może pomóc zmniejszyć widoczność porów i nadać skórze bardziej wyrównany koloryt.

Różne rodzaje toników

Toner jest produktem uniwersalnym, który może być stosowany do wielu różnych celów. Oto niektóre z najczęstszych zastosowań toniku:

 • Do oczyszczania skóry: toner może być używany do usuwania resztek brudu, sebum i makijażu. Jest szczególnie pomocny w odświeżeniu skóry.
 • Aby zrównoważyć skórę: toner przywraca naturalną równowagę pH skóry, która może zostać zakłócona przez oczyszczanie lub czynniki środowiskowe.
 • Nawilżanie skóry: toner może dodać wilgoci do suchej skóry, pozostawiając ją bardziej miękką i elastyczną.
 • Przygotowanie skóry: toner może przygotować skórę na przyjęcie kremu nawilżającego lub serum, tworząc gładką powierzchnię. 

Jak używać toniku

Tonik to ważny krok w każdej rutynie pielęgnacyjnej, a podczas jego stosowania należy pamiętać o kilku kwestiach. 

 1. Po pierwsze, przed zastosowaniem należy dokładnie oczyścić twarz.
 2. Gdy twarz jest już czysta, nałóż niewielką ilość toniku na wacik lub płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj nim całą twarz. Unikaj okolic oczu. Pozostaw toner do wyschnięcia na kilka minut, a następnie przejdź do następnego kroku w swojej rutynie.
 3. Możesz używać toniku rano i wieczorem, ale pamiętaj, aby po jego zastosowaniu zastosować krem nawilżający. Pomoże to nawilżyć Twoją skórę i zapobiegnie uczuciu suchości lub ściągnięcia.

Alternatywy dla toniku

Jeśli nie masz tonera lub nie możesz go znaleźć w sklepach, istnieją pewne alternatywne produkty, których możesz użyć:

 • Oczar wirginijski to naturalny środek ściągający, który może pomóc w tonizowaniu i napinaniu skóry. Ma również właściwości przeciwzapalne, więc może pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia.
 • Woda różana to kolejny naturalny toner, który jest delikatny i kojący dla skóry. Pomaga zmniejszyć stan zapalny.
 • Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty i ma właściwości przeciwzapalne. 

Zaskakujące korzyści z kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy na twarz to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Substancja ta znajduje się w tkankach łącznych, takich jak skóra, stawy i oczy.

Główną funkcją kwasu hialuronowego jest smarowanie i amortyzowanie stawów i innych tkanek. Pomaga również w zatrzymywaniu wody, utrzymując tkanki w stanie nawilżenia.

Suplementy kwasu hialuronowego są dostępne w różnych formach, w tym kapsułek, tabletek, kremów, żeli i zastrzyków.

 1. Kwas hialuronowy może pomóc w zmniejszeniu bólu i sztywności stawów.
 2. Może również pomóc w poprawie elastyczności i nawilżenia skóry.
 3. Dodatkowo, kwas hialuronowy może promować gojenie się ran i zmniejszać stan zapalny.
 4. Niektóre badania wykazały, że kwas hialuronowy na twarz to dobry sposób na zwiększenie produkcji kolagenu w skórze.
 5. Suplementy kwasu hialuronowego mogą również pomóc w leczeniu zespołu suchego oka poprzez zwiększenie produkcji łez.
 6. Ponadto wykazano, że substancja ta ma działanie przeciwstarzeniowe.

Używanie tonera to świetny sposób, aby pomóc poprawić wygląd skóry. Choć może się wydawać, że jest to zbędny krok, jednak stosowanie toniku może pomóc w usunięciu zanieczyszczeń i przywróceniu równowagi skórze. Wybierając tonik, pamiętaj, aby wybrać ten, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply Jagoda 20 grudnia, 2022 at 17:12

  Warto stosować się do tych wskazówek. Chociaż słyszałam, że można nałożyć krem od razu nie trzeba czekać aż wyschnie

 • Reply Karina 9 lutego, 2023 at 21:34

  Aż mi głupio jak pomyślę, że kiedyś nie używałam toniku

 • Leave a Reply